Profilaktyka

Dobra profilaktyka jest kluczem do zdrowia, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do niej już od pierwszych tygodni życia naszych pacjentów. W ramach profilaktyki przeprowadzamy szczepienia, badania parazytologiczne, kontrolne badania krwi, badanie usg i wiele innych.

O planie profilaktyki dopasowanym dla Państwa pupila chętnie porozmawiamy podczas wizyty.

Diagnostyka

Prawidłowa i szybka diagnostyka to klucz do rozwiązania wielu problemów zdrowotnych. Mając to na uwadze, wykonujemy w Przychodni szeroki panel badań diagnostycznych:

 1. badanie krwi – morfologia i biochemia
 2. pełne badanie moczu
 3. badanie kału
 4. cytologia z uszu i zmian skórnych
 5. usg jamy brzusznej
 6. pomiar ciśnienia krwi

Wykonywanie tych badań na miejscu skraca czas oczekiwania na wynik do minimum i przyspiesza postawienie diagnozy. 

Leczenie

Nasi lekarze nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby nieść pomoc na najwyższym poziomie. Sposób leczenia dobieramy mając na uwadze najskuteczniejsze rozwiązania i komfort pacjenta. 

Wykonywanie większości badań na miejscu, często umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie leczenia kierunkowego i przynosi szybki efekt w postaci poprawy samopoczucia pacjenta. 

Stomatologia weterynaryjna

Problemy stomatologiczne dotykają praktycznie każdego pacjenta. Dyskomfort powodowany chorobami przyzębia znacznie obniża jakość życia zwierzęcia. W naszej Przychodni oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną – zaczynając od doradztwa w ramach profilaktyki, a kończąc na zabiegach sanacji i ekstrakcji zębów. Już wkrótce – pełna oferta zabiegów stomatologicznych (endodoncja, uzupełnienia kompozytowe, protetyka, ortodoncja).

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne wykonujemy na sali operacyjnej wyposażonej w specjalistyczne urządzenia medyczne, które pozwalają nam zadbać o bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie. Szczególną uwagę przykładamy też do opieki pooperacyjnej. Wykonujemy podstawowe zabiegi chirurgiczne u psów kotów. W przypadku skomplikowanych zabiegów współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie chirurgii.

Konsultacje kardiologiczne

Zwierzęta żyją coraz dłużej i wymagają kompleksowej opieki, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z kardiologiem weterynaryjnym. Konsultacja kardiologiczna obejmuje badanie echokardiograficzne serca. W razie konieczności nasz specjalista dobierze odpowiednią terapię. 

Na konsultacje kardiologiczne obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Chipy i paszporty

Wszyscy lekarze naszej Przychodni posiadają uprawnienia do wystawiania paszportów – dokumentów niezbędnych do legalnego przekraczania granicy przez Państwa pupila. 

Aby paszport był ważny, należy pamiętać o corocznym szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Porady dietetyczne

Prawidłowa dieta może zapobiegać wielu chorobom, dlatego tak ważne jest racjonalne żywienie od pierwszych miesięcy życia. 

Zapraszamy na indywidualne konsultacje, na których wspólnie z Państwem dobierzemy najlepszy model żywienia dla Waszego zwierzaka.

behawiorysta Kalina Sokołowska
Certyfikowany zoopsycholog – w swojej pracy łączy podejście pełne szacunku, zrozumienia i miłości do psa z aktualna wiedza naukowa dotycząca jego potrzeb gatunkowych i mechanizmów uczenia się.

Spotkania z behawiorystą

Nasz behawiorysta zapewnia kompleksowe wsparcie w szkoleniu i rozwiązywaniu problemów z Państwa zwierzakiem. Konsultacje bahawioralne obejmują:
 1. prawidłową socjalizację szczeniąt
 2. psie przedszkole
 3. fobie lękowe
 4. lęk separacyjny
 5. eliminowanie agresji
Praca oparta jest na metodzie wzmocnienia pozytywnego, co daje bardzo dobre efekty.